Ćwiczenia i dieta to nie wszystko.

28.10.2014, godzina 07:53

Z ujawnionych ostatnio badań wynika, iż 61 procent mężczyzn oraz 50% kobiet w Polsce cierpi na nadwagę lub otyłość. To znaczy, iż zaczynamy gonić rekordzistów nadwagi, czyli Stany Zjednoczone i Meksyk, gdzie ludzie otyli i z nadwagą stanowią już ponad 70% społeczeństwa. Niestety zapiekanka makaronowa musi ustąpić miejsca. Mając na uwadze niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą otyłość, dietetycy zachęcają społeczeństwo do ustabilizowania masy ciała poprzez stosowanie różnorodnych metod odchudzających. Natomiast odpowiedzią ze strony producentów żywności jest wprowadzenie na rynek wielu medykamentów, z reguły suplementów diety, które są pomocne w redukcji masy ciała. Niektóre z tych preparatów są dobre, a niektóre można śmiało sobie odpuścić. Wobec tego trzeba bacznie przejrzeć się temu co przyjmuje nasz organizm.

Terapia odchudzająca w żadnym wypadku nie musi być trudna, wypełniona skomplikowanymi strategiami dietetycznymi. Tutaj starczą proste wytyczne żywieniowe oraz aktywność fizyczna. Zrzucanie kilogramów powinno się rozpocząć od metamorfozy naszego menu. Potrzebne jest ograniczenie wszelkiego typu tłuszczów i węglowodanów, a w ich miejsce włączenie większej porcji jarzyn, owoców oraz artykułów z pełnego ziarna. Czy więc zapiekanka makaronowa z serem – to nasz wróg? Z pewnością tak. Trzeba starać się codzienną dietę uzupełnić na przykład w ryby, a także wymienić wołowinę na indyka. Ważna jest różnorodność produktów plus powściągliwość - wolno próbować wszystkiego, ale w małych porcjach. Inna kwestia to - lepiej jeść częściej, ale przyjmować niewielkie racje. W ramach racjonalnej diety, nie może zabraknąć produktów z dużą dawką błonnika. W walce z otyłością wesprą nas także suplementy diety mające w sobie chrom, błonnik, karnitynę czy sprzężony kwas linolowy (C.L.A.).

Od kilku lat na naszym rynku dostępne są suplementy diety takie jak Bio-chrom, Bio-Błonnik czy Bio-C.L.A. z zieloną herbatą, a od około roku preparat Bio-C.L.A. Duo - jest to specyfik, który zawiera tabletki na dzień oraz kapsułki na noc, dzięki czemu działa całą dobę. Produkty firmy PN mają sprawdzoną skuteczność działania, a co najważniejsze ich bezpieczeństwo zostało potwierdzone wynikami badań.

 
© 2017 All Rights Reserved