przepis spaghetti

25.10.2014, godzina 11:50

Nieznane właściwości jagód.

Jakim sposobem małe jagody mogą przynieść ulgę naszym włosom? Poniższy materiał jest poświęcony naturalnie tym owocom. Jagódki mają chyba więcej różnych nazw aniżeli jakikolwiek inny owoc. A czy wiecie co może połączyć zapiekankę makaronową z włosami? I bynajmniej nie chodzi tutaj o znalezienie włosa w potrawie.

Jakie cechy mają czarne jagódki?

Są one uznawane za roślinę leczniczą. Ich pozytywny wpływ na nasz wzrok został dowiedziony już dawno temu. Używa się je też w profilaktyce hiperglikemii oraz wielu innych dolegliwości. Dzięki zawartości witamin (C, A, B1, B2, PP, kwas foliowy), minerałów (potas, fosfor, Ca, cynk, Fe, Mn) i innych substancji (błonnik, fito-estrogeny, flawonoidy, antocyjany - przeciwutleniacze) mają również bardzo zbawienny wpływ na naszą cerę i naturalnie włosy. Mają silne własności bakteriobójcze oraz przeciwwirusowe, więc dawniej były nawet wykorzystywane jako leki.

Jak możemy je przygotowywać? Mamy dla Was przetestowane przepisy.

Ewidentnie najzdrowsze są spożywane na surowo lub z odrobiną kwaśnego mleka, jogurtu naturalnego czy śmietany, ale równie smaczne są w sałatce owocowej czy pod postacią koktajlu. Doskonale smakują w ciasteczkach, galaretkach czy racuszkach. Natomiast, zapiekanka makaronowa z jagódkami to już klasyk.

A jak zrobić użytek z czernicy na włosy? Tak jak dowolne owoce tak i jagody możemy bez kłopotu zastosować, jako maskę na włosy (UWAGA, jeżeli posiadacie blond włosy to jej nie róbcie). Wystarczy bardzo uważnie je zmiksować oraz przepuścić przez sitko, zmieszać przykładowo z kupną odżywką, śmietaną, mlekiem czy śmietanką kokosową lub mąką kartoflaną by nieznacznie je zagęścić i nałożyć na wilgotne włosy na minimum trzydzieści minut. Czego możemy oczekiwać po takiej kuracji? Z pewnością nawilżenia, blasku i być może niewielkiego ograniczenia przetłuszczania (dzięki zawartości garbników jagody ograniczają wydzielanie sebum).

 
© 2017 All Rights Reserved